Cristiano Ronaldo i shënon Francës dhe e kalon Portugalinë në epërsi

Portugalia e ka gjetur golin e epërsisë kundër Francës.

Në minutën e 30-të, Cristiano Ronaldo ka shënuar nga pika e bardhë, për ta kaluar në epërsi Portugalinë.

Ky është goli i katërt në Euro 2020 për CR7 dhe i 108 në karrierë me Portugalinë.